Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Strona główna » Zaprojektuj swoje obrączki

Zaprojektuj swoje obrączki

Proces projektowania obrączek ślubnych z firmą Eminence.

Obrączki od setek lat to symbol trwałości, wzajemnej miłości i wierności. Obrączki ślubne to trwały symbol przypominający o małżeńskim przyrzeczeniu, o najbliższej osobie i o dniu ślubu. Jeżeli pragniesz, aby symbol ten charakteryzował się szczególnym, niepowtarzalnym i indywidualnym charakterem to przy pomocy poniższego tekstu stworzysz swoje wymarzone obrączki.
 

"Pragniemy tworzyć i oferować obrączki nacechowane indywidualizmem dopasowane do charakteru każdej pary młodej".
- Zespół Eminence -

 

Przedstaw nam swój pomysł a my dla Ciebie za pomocą odpowiedniego oprogramowania przygotujemy fotografię Twoich wymarzonych obrączek. Pomysł lub szkic prześlij nam na dres naszego adresu email - jubiler@eminence.pl. Jeśli będziemy w stanie zrealizować Twój pomysł to przygotujemy kilka gotowych ilustracji.

Proces projektowania obrączek powinien przebiegać w kilku etapach. I tak kolejno wybierz odpowiednią szerokość, wkomponuj w profil obrączki dodatkowe elementy tj. warkocze, diamentowane paski, frezowane ornamenty, symbole, imiona, daty itp. Następnie wybierz odpowiedni kolor metalu oraz powierzchnie wykończeniowe i opraw w różnej formie kamienie szlachetne.

 

Dobierz odpowiednią szerokość obrączek.

Szerokość obrączek ślubnych to najważniejszy element  projektu. Szerokość obrączek w zależności od projektu może wynosić od 2 do 15 mm. Poniżej zamieszczone są przykładowe szerokości obrączek.
Wybierając obrączki szerokie proszę pamiętać, iż codzienne użytkowanie jest mniej komfortowe jak przy obrączkach węższych. Wybór szerokich obrączek to swoisty kompromis między wygodą a estetyką. Obrączki szerokie wymagają starannie dobranych rozmiarów i odpowiedni ich dobór jest jednym z warunków komfortowego codziennego użytkowania.
 

Szerokość obrączek
 

Wybierz kolor obrączek ślubnych.

Obrączki można dowolnie zestawiać kolorystycznie. Do wyboru są trzy kolory złota - złoto żółte, złoto różowe i złoto białe palladowe i złoto białe niklowe. Oferujemy również obrączki platynowe i obrączki palladowe. Kombinacja tylu kolorów pozwala tworzyć bardzo ciekawe zestawienia.

Kolorystyka obrączek Eminence
 

Wybierz profil zewnętrzny obrączek.

Profil obrączek to kolejny krok projektu. W zależności od pozostałych składowych projektu profil obrączek może przyjąć następujące formy - profil zaokrąglony, płaski, płaski fazowany, płaski wklęsły i fazowany wklęsły. Obrączki powinny posiadać tzw. komfortowe wyprofilowanie wewnętrznych krawędzi (ścięcie wewnętrznych krawędzi obrączki). Wyprofilowanie to zapobiega kaleczeniu paluszków o wewnętrzną krawędź obrączki zapewniając komfort codziennego użytkowania. Ponadto znacznie ułatwia to codzienne ściąganie i zakładanie obrączek. Wszystkie obrączki produkowane przez firmę Eminence posiadają komfortowe wyprofilowanie tzw. profil soczewkowy.

Profile obrączek
 

Wkomponuj dodatkowe elementy obrączki - warkocze, paski, ornamenty, symbole, imiona, daty itp.

Twoja wymarzona obrączka ślubna może składać się z kilku elementów. Takie elementy jak warkocze mogą przybrać różnorodną formę tj. warkocze okrągłe, warkocze płaskie, warkocze o unikatowym skręcie. Standardowy warkocz o profilu okrągłym posiada szerokość około 1 milimetra. Warkocz lekko spłaszczony posiada szerokość około 1.5 milimetra. Większe szerokości warkoczy uzyskuje się poprzez skręcenie drutu o większych średnicach. Warkocze mogą posiadać powierzchnie polerowaną oraz satynowaną. Dodatkowe elementy to różnego rodzaju paski. Paski mogą przyjąć formę diamentowaną (np. w formie tzw. ząbków), satynowaną itp. Profil pasków może przyjąć dowolną formę. Warkocze oraz paski można dowolnie skomponować. Technologia wytwarzania komputerowego pozwala na wytwarzanie kształtów o dowolnych strukturach. Możecie Państwo wkomponować różnego rodzaju elementy min. ornamenty, symbole (np. znaki chińskie), szlaczki, kwiatki, imiona, daty i wiele innych. Elementy mogą być wykorzystane przemiennie. Jeżeli posiadacie jakiś szczególny znak to zachęcamy do wkomponowania go w profil obrączki. W celu realizacji nietypowych projektów prosimy o kontakt.  

Zaprojektuj obrączki
 

Dedykuj emaliowany grawer wewnętrzny.

NOWOŚĆ - jeśli chciałbyś dedykować swojej drugie połówce miłość w formie wewnętrznego emaliowanego grawerunku to zapraszamy do współpracy. Wprowadziliśmy do oferty ciekawą formę grawerunku wewnętrznego w obrączkach. Grawerujemy inicjały i rożne teksty i przyozdabiamy je delikatnym emaliowanym sercem.

Emaliowany grawer w obrączkach
 

Wkomponuj w obrączki oprawy kamieni szlachetnych.

Obrączki ślubne mogą być również przyozdobione wielokolorowymi kamieniami szlachetnymi oraz cyrkoniami Swarovski i Preciosa. Na życzenie oprawiamy kolorowe brylanty w odcieniach różowych, żółtych, zielonych i niebieskich. Posiadamy szereg różnorodnych form opraw kamieni. Na fotografii prezentujemy kilka opraw kamieni. Oprawy można wykonać na obrączkach od 3 mm szerokości.

Oprawa kamieni w obrączkach
 

Dobierz powierzchnie wykończeniowe obrączek - satynowanie, piaskowanie itp.

Obrączki mogą posiadać różnego rodzaju powierzchnie wykończeniowe. W zależności od użytego "materiału ściernego" otrzymuje się kilka powierzchni wykończeniowych.

  • Satynowanie wzdłużne - charakteryzuje się matem skierowanym wzdłuż przedmiotu.
  • Satynowanie poprzeczne - posiada mat skierowany w poprzek przedmiotu.
  • Piaskowanie - charakteryzuje się delikatnym równomiernie rozłożonym matem.
  • Młoteczkowanie - powierzchnia charakteryzuje się podobnym wykończeniem jak piaskowanie, lecz nieco głębszą strukturą - zazwyczaj uzyskiwana jest poprzez młoteczkowanie diamentem.
Powierzchnie wykończeniowe obrączek
 

Gotowy projekt Twoich wymarzonych obrączek 3D.

Jeżeli skomponujesz swój projekt obrączek to koniecznie przedstaw go naszej firmie. Każdy element skomponowany przez Państwa będzie poddany obiektywnej i fachowej opinii. Jeżeli jakaś składowa nie będzie możliwa do wykonania to zaproponujemy kilka projektów wykonania. Gdy projekt będzie uzgodniony to przedstawimy gotowy projekt biżuterii w formie graficznej wraz z wyceną i przybliżoną wagą wyrobu.

Gotowy projekt 3D obrączek
Przejdź do strony głównej
Zaufało nam już wielu klientów
Wasza ocena
4,9 / 5
Ocena 4,9 / 5
99% Klientów poleca nasz sklep
Opinie klientów Eminence
5,0 / 5
Polecam sklep Eminence, przesyłka bardzo solidnie zapakowana i w 100% nie uszkodzona. Wszystko zgadza się z opisem oraz zamówieniem który złożyłem. Czas realizacji według danych od strony sklepu się zgadzają. Serdecznie Polecam !
Łukasz, 20-02-2017
Klient poleca zakupy w naszym sklepie
4,5 / 5
Pomylili jedynie adres i dostawa się przedłużyła o 2 dni.
Karolina, 14-04-2019
Klient poleca zakupy w naszym sklepie
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl © 2007 - 2021 EMINENCE - Jubiler Oleśnica | Polityka prywatności.