Nasz salon:
Oleśnica
Wrocławska 18
0
Twój schowek jest pusty
0
Twój koszyk jest pusty ...
Strona główna » Blog obrączki Eminence » Jak zdjąć odciski palców?

Jak zdjąć odciski palców?

Data dodania: 15-10-2019Wyświetleń: 26380

Jak domowym sposobem zdjąć odciski palców i odbić je na biżuterii!


Biżuteria personalizowana cieszy się sporym zainteresowaniem. Ciekawym trendem jest przyozdabianie biżuterii liniami papilarnymi. A zatem, aby przyozdobić biżuterią indywidualnymi odciskami, należy zamienić je na postać cyfrową. Poniżej przedstawiamy jeden ze sposobów na odbicie linii papilarnych na potrzeby personalizacji biżuterii. Potrzebne będą:

  1. Ołówek miękki - najlepiej o twardości serii B.
  2. Kartka papieru.
  3. Taśma klejąca przeźroczysta - szerokość ok 2-3 cm.
  4. Aparat fotograficzny.
  5. Palec i trochę umiejętności.

Pierwszym krokiem na drodze uzyskania cyfrowej kopii naszych odcisków będzie zakreślenie fragmentu kartki przy pomocy naszego ołówka. Należy starannie rozprowadzić grafit z ołówka, tak aby całość była starannie i jednolicie wypełniona. Następnym krokiem jest intensywne potarcie paluszkiem w lewo i w prawo na wcześniej zakreślonym fragmencie papieru. Palec powinien być wyraźnie „ubrudzony” grafitem. Najlepiej, aby palec w miejscu gdzie chcemy uzyskać odcisk był jednolicie zabrudzony.

Jak zdjąć odciski palców na biżuterię

Następnie należy ubrudzony palec przyłożyć do taśmy klejącej. Można taśmę rozwinąć na jakimś twardym podłożu i przyłożyć palec od strony kleju. Nie należy kręcić paluszkiem i nie należy naciskać palca mocno. Można również przykleić taśmę bezpośrednio na palec. Ważne, aby taśma na palcu się nie pomarszczyła i nie pozaginała. Następnie należy taśmę delikatnie odkleić od palca i należy nakleić ją na czystą białą kartkę papieru. W ten sposób nasz odcisk będzie zabezpieczony i przygotowany do sfotografowania.

Odcisk powinien być odbity w taki sposób, aby zauważalne były przerwy pomiędzy naszymi liniami papilarnymi i aby zauważalny był kontrast pomiędzy odciskiem a pustymi przestrzeniami. Na dole niniejszej strony znajdują się dwa odciski uzyskane w opisany tutaj sposób. Oczywiście tak uzyskany odcisk wykonany jest już po obróbce cyfrowej, ale ważne, aby można było wyodrębnić linie od pustych przestrzeni.

Jak zdjąć odcisk palca na biżuterię
Jak zdjąć odcisk palca na biżuterię

Tak uzyskany odcisk palca należy teraz doprowadzić do postaci cyfrowej tzn. takiej, aby móc wyświetlić go na komputerze. Ten element procesu jest najbardziej wymagający. Uzyskany odcisk należy sfotografować za pomocą aparatu cyfrowego lub telefonu komórkowego. Najlepiej, aby zdjęcie odcisku wykonane było jak najbliżej obiektywu i najlepiej w trybie makro. Zdjęcie nie powinno być poruszone, więc najlepiej wykonać zdjęcie umieszczając aparat na statywie lub w uchwycie. Zdjęcie najlepiej wykonać za pomocą samowyzwalacza.

Tak wykonane zdjęcie prosimy przesłać do weryfikacji w procesie zakupu. Jeśli zdjęcie będzie na tyle wyraźne, to dalszą obróbką na potrzeby umieszczenia na biżuterii zajmiemy się my. Oczywiście na tym etapie służymy pomocą. Jeśli nie jesteście Państwo w stanie sfotografować swoich odcisków to wystarczy, że prześlecie nam swoje odciski odbite na papierze i folii. My przeniesiemy je do postaci cyfrowej. Prosimy o kontakt w celu ustalenia szczegółów.

Jak zdjąć odcisk palca na biżuterię
Gotowe odciski palca na biżuterię
Obrączki ślubne z odciskami palców
Komentarze (0)

Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog obrączki Eminence
Zaufało nam już wielu klientów
Wasza ocena
4,9 / 5
Ocena usług Eminence 4,9 / 5
99% Klientów poleca nasz sklep
Opinie klientów Eminence
5,0 / 5
Super i polecam
dorota, 22-05-2018
Klient poleca zakupy w naszym sklepie
5,0 / 5
Śliczne, porządnie wykonane obrączki. Podejście do klienta profesjonalne Ci, którzy chcą dokonać zakupu, to jak najbardziej polecam, nawet z małym rozmiarem (6) nie ma problemu z wykonaniem.
Justyna Gierałtowska, 09-05-2016
Klient poleca zakupy w naszym sklepie
Opinie klientów Eminence na OkazjeInfoOpinie klientów Eminence na CeneoOpinie klientów sklepu Eminence.plOpinie klientów Eminence na Sklepy24Opinie klientów Eminence w GoogleOpinie klientów Eminence na FacebookOpinie klientów Eminence na Opineo
Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu