Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu
Strona główna » Blog obrączki Eminence » Jak zdjąć odciski palców?

Jak zdjąć odciski palców?

Data dodania: 15-10-2019Wyświetleń: 10653

Jak domowym sposobem zdjąć odciski palców i odbić je na biżuterii!

Biżuteria personalizowana cieszy się sporym zainteresowaniem. Ciekawym trendem jest przyozdabianie biżuterii liniami papilarnymi. Aby przyozdobić biżuterią indywidualnymi odciskami należy zamienić je na postać cyfrową. Poniżej przedstawiamy Państwu jeden ze sposobów na odbicie linii papilarnych na potrzeby personalizacji biżuterii. Potrzebne będą:

  1. Ołówek miękki - najlepiej o twardości serii B.
  2. Kartka papieru.
  3. Taśma klejąca przeźroczysta - szerokość ok 2-3 cm.
  4. Aparat fotograficzny.
  5. Palec i trochę umiejętności.
Pierwszym krokiem na drodze uzyskania cyfrowej kopi naszych odcisków będzie zakreślenie fragmentu kartki przy pomocy naszego ołówka. Należy starannie rozprowadzić grafit z ołówka, tak aby całość była starannie i jednolicie wypełniona. Następnym krokiem jest intensywne potarcie paluszkiem w lewo i w prawo na wcześniej zakreślonym fragmencie papieru. Palec powinien być wyraźnie "ubrudzony" grafitem. Najlepiej, aby palec w miejscu gdzie chcemy uzyskać odcisk był jednolicie zabrudzony.
Jak odbić odcisk palca
Jak odbić odcisk palca
 
Następnie należy ubrudzony palec przyłożyć do taśmy klejącej. Można taśmę rozwinąć na jakimś twardym podłożu i przyłożyć palec od strony kleju. Można również przykleić taśmę bezpośrednio na palec. Ważne, aby taśma na palcu się nie pomarszczyła i nie pozaginała. Następnie należy taśmę delikatnie odkleić od palca i należy nakleić ją na czystą białą kartkę papieru. W ten sposób nasz odcisk będzie zabezpieczony i przygotowany do sfotografowania.

Odcisk powinien być odbity w taki sposób, aby zauważalne były przerwy pomiędzy naszymi liniami papilarnymi i aby zauważalny był kontrast pomiędzy odciskiem a pustymi przestrzeniami. Na dole niniejszej strony znajdują się dwa odciski uzyskane w opisany tutaj sposób. Oczywiście tak uzyskany odcisk wykonany jest już po obróbce cyfrowej, ale ważne aby można było wyodrębnić linie od pustych przestrzeni.
Jak odbić odcisk palca
Jak odbić odcisk palca
 
Tak uzyskany odcisk palca należy teraz doprowadzić do postaci cyfrowej tzn. takiej, aby móc wyświetlić go na komputerze. Ten element procesu jest najbardziej wymagający. Uzyskany odcisk należy sfotografować za pomocą aparatu cyfrowego lub telefonu komórkowego. Najlepiej, aby zdjęcie odcisku wykonane było jak najbliżej obiektywu i najlepiej w trybie makro. Zdjęcie nie powinno być poruszone, więc najlepiej wykonać zdjęcie umieszczając aparat na statywie lub w uchwycie. Zdjęcie najlepiej wykonać za pomocą samowyzwalacza.

Tak wykonane zdjęcie prosimy przesłać do weryfikacji w procesie zakupu. Jeśli zdjęcie będzie na tyle wyraźne to dalszą obróbką na potrzeby umieszczenia na biżuterii zajmiemy się my. Oczywiście na tym etapie służymy pomocą. Jeśli nie jesteście Państwo w stanie sfotografować swoich odcisków to wystarczy, że prześlecie nam swoje odciski odbite na papierze i folii. My przeniesiemy je do postaci cyfrowej. Prosimy o kontakt w celu ustalenia szczegółów.
Jak odbić odcisk palca
Jak odbić odcisk palca
Obrączki z odciskami palca
 

Przejdź do strony głównejWróć do kategorii Blog obrączki Eminence
Zaufało nam już wielu klientów
Wasza ocena
4,9 / 5
Ocena 4,9 / 5
99% Klientów poleca nasz sklep
Opinie klientów Eminence
5,0 / 5
Obrączki śliczne, dobra cena , super jakość wykonania , polecam zakupy w tym sklepie. ja jestem bardzo zadowolona :)
Szczepanek, 20-11-2016
Klient poleca zakupy w naszym sklepie
5,0 / 5
Obrączki wykonane jak najbardziej idealnie.. na żywo jeszcze piękniejsze. Chciałam aby 2.10 były u mnie i tak je dostałam. Dobry kontakt że sprzedającym. Jak najbardziej polecam w 100%.
Kasia, 07-10-2019
Klient poleca zakupy w naszym sklepie
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl © 2007 - 2021 EMINENCE - Jubiler Oleśnica | Polityka prywatności.