Korzystanie z tej witryny oznacza wyrażenie zgody na wykorzystanie plików cookies. Więcej informacji możesz znaleźć w naszej Polityce Cookies.
Nie pokazuj więcej tego komunikatu

Klasyczne proste

Historia obrączek ślubnych.

Obrączki to najważniejszy symbol miłości, wierności i jedności dwojga kochających się ludzi. Już w Starożytności wierzono, że kołowy kształt pierścionka jest znakiem wieczności i nieskończoności, a otwór w pierścieniu był symbolem bramy i wejścia w nieznane. Zwyczaj wymieniania się przez małżonków obrączkami pochodzi z Rzymu, gdzie pierścień ten (węzeł), stanowił gwarancję dopełnienia związku małżeńskiego. Kształt obrączek od tysiącleci uważany był za magiczny, dlatego często nazywano je „magicznym kręgiem”. Wiara w moc, zarówno pierścienia, jak i obrączki, zrodziła się z przekonania, że w ten zamknięty krąg nie potrafią wedrzeć się złe duchy. Choć przez tysiące lat zmieniały się obyczaje dotyczące obrączek ślubnych, a same pierścienie przechodziły liczne transformacje, pewne jest, że symbolizowały siłę uczucia i pełne zaufanie do małżonka.

Tradycja obrączek ślubnych
 

Obrączki klasyczne - klasyczne piękno i prostota.

Na przestrzeni wieków forma okręgu się nie zmieniała, a jedynie zmieniał się materiał, z jakiego był on wykonywany. Począwszy od starożytnego Egiptu - roślin, skóry, kości, żelaza, po złoto i srebro. Złote obrączki zaczęto wyrabiać w Izraelu, tysiąc lat przed naszą erą, jednakże z biegiem czasu zyskały popularność także w Europie.
Obrączki klasyczne idealnie odzwierciedlają tradycję i są symbolem Waszej wiecznej miłości. W swojej prostocie i elegancji są ponadczasowe i będą pięknym zwieńczeniem ceremonii zaślubin. Odznaczają się delikatnym nieprzemijającym wdziękiem, a upływ czasu jest dla nich nieistotny.

Złote obrączki klasyczne
 

Dlaczego obrączki klasyczne.

Obrączki klasyczne to bez wątpienia obrączki eleganckie i ponadczasowe. Zazwyczaj występują w trzech profilach jako obrączki półokrągłe, płaskie i płaskie z delikatnie ściętymi krawędziami. Wykonane są ze złota żółtego, złota czerwonego i złota białego. Można je dowolnie modyfikować ze względu na szerokość i grubość, przez co zyskują miano obrączek uniwersalnych idealnie dopasowanych do każdego z Was. Zatem ich piękno tkwi w uniwersalności i prostocie.

Wzory klasycznych obrączek


Obrączki ślubne to rodzaj biżuterii, którą nosimy na co dzień i która uczestniczy w wykonywaniu przeróżnych czynności. Klasyczne obrączki ślubne zyskują przewagę nad innymi wyrafinowanymi formami biżuterii ślubnej, dlatego że są mniej podatne na uszkodzenia, są trwalsze i bardziej elastyczne pod kątem korygowania rozmiarów. Odpowiednio wyprofilowane krawędzie i profil soczewkowy dodatkowo sprawiają, że są niezwykle komfortowe i funkcjonalne w codziennym użytkowaniu. Atutem jest również to, że można łatwo przywrócić ich wcześniejszy blask. Ponadto ich prostota i elegancja pozwalają na łatwe komponowanie z innymi elementami biżuterii.


 

Zaufało nam już wielu klientów
Wasza ocena
4,9 / 5
Ocena 4,9 / 5
99% Klientów poleca nasz sklep
Opinie klientów Eminence
5,0 / 5
Bardzo dobry kontakt, miła obsługa. W okresie przedświątecznym, w natłoku spraw i pracy sprzedawca nie obiecał wysyłki do świąt, lecz po świętach. Okazał się być dobrym Mikołajem, bo przesyłka dotarła w wigilię. Dziękujemy
Zbyszek, 14-01-2020
Klient poleca zakupy w naszym sklepie
5,0 / 5
Piękne i w bardzo przystępnej cenie obrączki. Bardzo dobry kontakt ze sprzedawcami, bardzo rzetelna obsługa. Niesamowicie szybkie wykonanie wraz z grawerem. Polecam każdemu z czystym sumieniem.
Łukasz, 23-07-2017
Klient poleca zakupy w naszym sklepie
Oprogramowanie sklepu shopGold.pl © 2007 - 2021 EMINENCE - Jubiler Oleśnica | Polityka prywatności.